Tradicinė vasaros šventė "Kūlupėnai širdyje"

Kūlupėnuose įvyko tradicinė kasmet rengiama vasaros šventė „Kūlupėnai širdyje“, į kurią gausiai susirinko ne tik pramogų išsiilgę vietiniai gyventojai – sulaukėme nemažai svečių.

Vasaros šventė – renginys, kurį organizuojant susitelkia visos seniūnijoje veikiančios įstaigos ir organizacijos, noriai talkina bendruomenės nariai savanoriai.

Tradicinė šventė prasidėjo sporto varžybomis, kurios vyko dvi dienas liepos 14–15-ąją. Jau nebesistebime ir gausiu dalyvių skaičiumi, ir sporto organizatoriaus Jono Benečio užmojais, o kiek emocijų sulaukė mažųjų dalyvių virvės traukimo rungtis, kurioje nugalėjo Draugystė.

Kūlupėnų seniūnei Ritai Lubienei paskelbus šventės pradžią, nurimti ir suklusti privertė Donato Vizgaudžio saksofonu skleidžiami muzikos garsai, nuostabaus balso savininkės, vokalistės Orintos Šlušnytės atliekami muzikiniai kūriniai. Šiltais plojimais pasitikome ir palydėjome vietinių jaunuolių Viliaus Venckaus ir Donato Vizgaudžio atliekamus nuotaikingus kūrinius. Džiaugėmės kaimynų salantiškių meno kolektyvų – liaudiškos muzikos kapelos „Strazdelis“ ir liaudiškų šokių grupės „Salanta“ – programomis. Choreografui Tadui Romeikai pamokius keletą šokių judesių, audringai buvo pasitiktos Klaipėdos „Parodijos teatro“ sukurtos Lietuvos ir užsienio atlikėjų parodijos. Meninės programos dalyvius su jumoru pristatė šauniosios renginio vedančiosios mamalė  - Sigita Dirmeitienė ir dukra - Karolina Moncevičienė.

Šiltais žodžiais, sveikinimais, padėkomis už padarytus gerus darbus dėl Kūlupėnų pasidalino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius su vicemere Vaida Jakumiene, tarybos nariai Tomas Abelkis, Juozas Mažeika, parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.

Dažnas svečias, negailintis šiltų žodžių, dėmesio, išklausantis ir patariantis LR Seimo narys Antanas Vinkus linkėjo gražios šventės.

Nepaisant įvairiausių trikdžių, tradicinė vasaros šventė įvyko, Kretingos rajono kultūros centro, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir rėmėjų lėšomis.

Didžiausius šventės organizavimo rūpesčius prisiėmė Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkė Jūratė Mačernienė, projekto vadovė – būtent ji Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai parengė paraišką, pagal kurią buvo gauta 2,5 tūkst. Eur atlyginti šventėje pasirodžiusiems atlikėjams Ruslanui Kirilkinui ir gyvo garso grupei X-Band, profesionaliai atliekančiai Lietuvos ir užsienio atlikėjų, grupių kūrinius.

Šventės scenografijos akcentas – stilizuota širdis, kurią sukūrė savanoriai Indrė Paulienė, Ramunė ir Rolandas Valančiai, Aina ir Bronius Žiaušiai.

Kas dalyvavo šventėje, tikrai nepraėjo pro mugę „Užsuk – nesigailėsi“. Čia gardžiais saldėsiais svečius vaišino Jolanta Domarkienė, o Janina Trakienė – išskirtinio skonio sūriais, kastiniais. Rasa Jazbutienė pasidalino žiniomis apie hidrolatų gamybą ir jų vartojimo nauda plaukams, odai ir kt. Visus užsukusius į mugę, vaišindama šviežiu medumi su ką tik iš daržo nuskintais agurkais, Česlava Abelkienė dalijosi turimomis žiniomis apie medaus produktų naudą žmogaus organizmui. Prašė įvertinti ožkos pieno sūrius, prisipažindama, kad mokosi juos gaminti. Užsukę liko sužavėti jaunųjų kūlupėniškių Živilės Narmontaitės-Degimienės nertomis rankinėmis ir Salomėjos Lubytės sukurtais papuošalais. Pačios nesitikėjo, kad tiek sulauks susidomėjusių jų gaminiais. Mugės „vinis“ buvo Juozo Abelkio gaminamų gėrimų degustacija. O įvairovė sudėtinių dalių!

Bendruomenės narė Vilija Macienė vykdė patyriminę veiklą, pakvietusi šventės dalyvius paimti plunksnakotį į rankas, širdelės formoje užrašyti mintį, priežastį, kodėl Kūlupėnai yra širdyje... Žmonės džiaugėsi šia patirtimi.

Šventėse vaikus visada nudžiuginame nemokamomis pramogomis, ne išimtis ir šiemet: mažiausieji šventės dalyviai šėlo ant batutų, gausybę džiaugsmo jiems suteikė jodinėjimas ir pažintis su poniuke Braške.

 

Foto https://drive.google.com/drive/folders/1wj7SfJ_XCKcVQGwkpd0L5EimOchiTGZz...