Kultūra kaime - šventė bendrauti

Edita, nuolat gyvenanti šokio ritmu, 2010 – ųjų  rugsėjį, mėgstančias ir norinčias šokti, pakvietė į susitikimą. Dar anuomet nebuvo tikslo dalyvauti renginiuose, pasitarusios visos nusprendė „...šoksim tik dėl savęs, ....renkamės, kad pajudėt...“. Moterys labai laukdavo susitikimų ir kantriai mokėsi iš Editos linijinių šokių žingsnelių.

Šokio ir muzikos ritme neprailgo rudens, žiemos vakarai. Kaip pačios sako „ namo grįždavome su gera nuotaika, lengvučiu nuovargiu,  pasitikėjimu savimi bei valiūkišku noru pasirodyti bent saviems...“ 

Po metų gimė mintis premjerai -  su trankiausiais linijiniais šokiais sudalyvauti bendruomenės organizuojamoje vakaronėje „Jos vardas – MOTERIS“.

Įsidrąsinusios, persirengusios raganaitėmis panoro šokti prie Užgavėnių laužo, bei sudalyvauti vasaros šventėje „Ten, kur Minija teka gražuolė“.

Vadovė Edita Rimkutė džiaugiasi ir didžiuojasi savo šokėjomis - mėgėjomis „šiais metais jau šokome  kaimynams laukžemiškiams - Žolinių šventėje. Smagu matyti jas laimingas, besišypsančias,  noriai lankančias užsiėmimus, besimokančias šokių žingsnelių net namuose...“

Linijiniai šokiai Linijiniai šokiai Linijiniai šokiai

 

* * *

„Daugybę metų dėliojau skaičius – dirbau buhaltere, o dabar turiu išskirtinę galimybę bendrauti su žmonėmis, juos užimti, dalyvauti saviveikloje,- teigia Jovita Rimkuvienė, Kūlupėnų kultūros skyriaus vedėja. – Pastebiu, jog žmonės mūsų skyriuje labai gerai jaučiasi – kaip namuose: susirenkame, pabendraujame, ir po renginio niekas neskuba skirstytis – žmonės vertina bendrystę“.  

Meno vadovai – Antanas Žvinklys ir Stasys Jucys, darbui su meno kolektyvais atiduoda visą širdį. Estradinis ansamblis „Židinys“ jau turi sukaupęs 12 kūrybinės veiklos metų. Ir nors kolektyvo žmonės keičiasi, jo vadovas Antanas Žvinklys geba išlaikyti meninį ansamblio lygį, repertuarą, kuriame – trys dešimtys dainų. Šis kolektyvas – nuolatinis įvairių švenčių, konkursų dalyvis, žinomas visame rajone ir už jo ribų. Be „Židinio“ Antanas vadovauja fokloriniam ansambliui ir vokaliniam kvartetui.

Židinys

O Stasio Jucio vadovaujama liaudiškos muzikos kapela išsiskiria – profesionalumu ir jaunatviškumu. Kapela jauna tiesiogine šio žodžio prasme – meno vadovas Stasys ypatingai sugeba į šį kolektyvą pritraukti muzikuojančio jaunimo. Šis, grodamas šalia brandaus amžiaus muzikantų, išsiugdo meilę muzikai, išmoksta susiklausymo, kas labai praverčia gyvenime. O kadangi iš muzikantų ne vienas ragavęs muzikos mokslų, kolektyvui paklūsta ir sudėtingesni kūriniai.

Kapela

Mūsų senjorai – pavyzdys kaimo jaunimui: ir kaip tarmę saugoti, ir kaip papročius išlaikyti.