Ten kur Minija teka gražuolė

Žolinės vakarą Kūlupėnų kaime įvyko tradicinė vasaros šventė „Ten, kur Minija teka gražuolė“. Nors šventę planuota surengti dar liepos pradžioje, ir ji dėl pandemijos buvo nukelta, tai nesutrukdė kūlupėniškiams džiaugtis bendryste.

Vasaros šventės vedėja, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokytoja Asta Pocienė kūlupėniškiams atskleidė Žolinės papročius ir tradicijas, šventėje sveikinimo žodį tarė LR Seimo nariai Antanas Vinkus ir Levutė Staniuvienė, kuri įteikė padėkas Kūlupėnų bendruomenės pirmininkei Jūratei Mačernienei ir aktyviai savanoriškoje veikloje dalyvaujančiam Petrui Kazlauskui.

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius rajono mero Antano Kalniaus padėkas už iniciatyvumą, kūrybiškumą ir aktyvią visuomeninę veiklą įteikė Jurgitai Gricienei, Gediminui Mažeikai – už ilgametę aktyvią sportinę veiklą ir pagalbą puoselėjant krepšinio tradicijas, Rolandui Žiobakui – už aktyvią visuomeninę ir sportinę veiklą, virvės traukimo populiarinimą, Arvydui Vyšniauskui – už iniciatyvumą ir paramą gerinant gatvių apšvietimo infrastruktūrą ir Romui Degimui – už pilietiškumą ir nuoširdų darbą.

Sveikinimo žodį tarė ir Kretingos rajono tarybos narė Viltalija Valančiutė, Kūlupėnų šv. Motiejaus bažnyčios klebonas Mindaugas Nausėda, Kūlupėnų seniūnijos seniūnė Rita Lubienė, kandidatai į LR Seimą Juozas Mažeika ir Tomas Abelkis, Kretingos rajono kultūros centro personalo specialistė Diana Žukauskaitė ir Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Vasaros šventei „Ten kur Minija teka gražuolė“ surengti finansavimas gautas pagal du projektus – Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus ir Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ finansuojamo (1500 Eur)  iš LRŽŪM. „Dėl didelės gausos renginių per Žolinę šiek tiek sumažėjo šventės dalyvių, tačiau visi trykšta gera nuotaika – mūsų žmonės yra labai geri ir aktyvūs – jei tik ko paprašai, beveik visada jie sutiks padėti“, – tikino J. Mačernienė.

Vasaros šventės metu vyko ir kaimiška mugė „Užsuk, nesigailėsi“. Audėja Regina Tilvikienė šventės svečius kvietė dalyvauti edukacijoje – austi žolynų kilimą, į kurį žolynus įaudė ir seniūnė R. Lubienė, L. Staniuvienė, T. Abelkis, o vaikai, jaunimas, kurių daugiausia buvo berniukai, nuaudė savo atskirą kilimą. R. Tilvikienės teigimu, gėles kilimui austi nešė kūlupėniškiai, o netradicinį kilimą sukurti kilo mintis vaikų stovyklos metu Nasrėnuose, siekiant vaikus naujai sudominti audimo amatu.

Mugėje sertifikuotais rankų darbo „grybukais“ prekiavo Stanislava Zajančiauskienė, jau keturiasdešimt metų gaminanti šį desertą, savo kūrybos eilėraščių knygą ir arbatų mišinius kvietė įsigyti Salva Paulauskaitė. „Tai mano pirmoji eilėraščių knyga, tačiau tikiuosi, kad ne paskutinė“, – teigė moteris.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokytoja Audronė Burkauskienė siūlė kūlupėniškiams vaškinių servetėlių, į kurias galima vynioti maistą, ir pačios keptos duonos, o Vytautas ir Vitalija Kazlauskai – medaus, pačių siūtų maišelių ir kepurių: „Visos šios veiklos – bitininkystė, siuvimas yra mūsų laisvalaikis. Norime, kad ir mūsų vaikai suprastų darbo svarbą ir kaip reikia užsidirbti.“

Gardžiais, nosį kutenančias kvapais, į pavėsinę viliojo užsukti ilgametė šeimininkė Lina Paulienė. Pasivaišinti galėjai vietoje ant laužo pagaminta žemaitiška šiupinyne, šašlykais, kepta duonele, žirnių koše su spirgais.

Renginio metu dalyvius stebino šokių grupė Kangoo Club Lietuva iš Klaipėdos, žavėjomės ne tik profesionalios Astos Pilypaitės dainomis, bet ir grupės „Lotus“ iš Gargždų kūryba.

Mūsų mažiesiems suteikėme nemokamas šėliones batutuose, o jaunimas galėjo išbandyti virtualias lenktynes automobiliais.

Gautos lėšos iš LRŽŪM palengvino organizatorių nelengvą naštą.