Telšius - Žemaitėjės suostinie

Jau tapo tradicija, kad kasmet rugpjūčio antrą ar trečią šeštadienį, mėgstantys keliauti renkamės Kūlupėnų aikštėje, lipam į autobusą ir riedame pasirinkta kryptimi. Šiemet smagiai nusiteikusių 50 keliauninkų išdulkėjome į Telšius. Nors ne vienas jau ne kartą ten lankėmės, bet smagu keliauti drauge.

Telšius pasiekėme net nesuvokę laiko trukmės, kadangi labai jau buvome išsiilgę bendravimo, juoko, istorijų. Pasitiko mus savo išvaizda, indėną primenantis gidas Vitalijus, kuris tik apžvelgęs mūsų grupę nusprendė, kad nebus laiko liūdėti.

Kadangi grupė didelė, tai išsiskaičiavę pirmais - antrais susiskirstėme į dvi grupes ir pradėjome dairytis po Biržuvėnų etnografinį muziejų. Besidairant  ir besiklausant įdomiausių pasakojimų, sulaukę užduočių, jas įveikę turėjome sudainuoti savo mėgstamą dainą, iš "šulinio" išsitraukti laimę nešantį akmenuką ir išsirinkti sau patinkančią ir charakterio savybes nusakančią kėdę, išsišiepę palikome tą mielą, nuostabų gamtos prieglobstį. Telšiuose pažintį  pradėjome nuo  amfiteatro. ne tik grožėjomės gamta, bet skaičiavome visas matytas ir sutiktas meškas, glostėme jas, ieškojome septynių kalvų. O pradėjus gurgėti pilvams užsukome į smagią kavinukę pavalgyti žemaitiškų patiekalų. Pasidalinę gerąja patirtimi su kavinukės  šeimininke Vaiva, sotūs ir laimingi išdūmėme į kaimo muziejų. Ten bevarlinėjančius ir besidominčius kaip mažoje trobelėje užaugdavo didelis būrys vaikų mus nurimti, kojas trumpam pailsinti pakvietė Diana iš "Spigens". Džiaugėsi širdys tokio skambaus balso išgirdus. Šokę ir dainavę kartu su Diana, energijos pasipildę kavos puodeliu iškeliavome į rimtesnę pažintį - Alkos muziejų ir Rainių koplyčią.

Grįžtant planavome kitų metų kelionę, dalijomės įspūdžiais kas patiko, o kas ir nelabai. Kelionės į Telšius transporto nuomos išlaidos dalinai finansuojamos iš Kretingos r. savivaldybės administracijos  projekto "Bendruomeniškumas - kaimo ateities garantas" . Projekto vadovė bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.