Kūlupėniškiai - skautų ir neskautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose

Liepos 22 – 29 dienomis Baltučių skautiškoje sodyboje vyko Plungės Gondingos tunto skautų stovykla ne skautams „Skautiškos olimpinės žaidynės Žemaitijoje“ ir ta proga visą savaitę vienkiemyje šurmuliavo beveik 180 stovyklautojų, tarp jų 25 Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ stovyklautojai, kurie į stovyklą pateko bendruomenei įgyvendinant vietos projektą „Laikas kartu“ (paraiškos registracijos Nr. KRET- LEADER-6B-JV-22-1-2022). Lėšas 4500,00 Eurų skyrė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie LRŽŪM.

Projekto tikslas: skatinant jaunimo iniciatyvas ir didinant jų motyvaciją, stiprinti kaimo gyventojų bendruomeniškumą ir bendrumą įgyvendintas, nes stovyklos veikla labai įvairi ir ugdanti.

Šeštadienį visiems susirinkus vyko pažintinis, akmens amžiaus dainų bei žaidimų vakaras prie laužo.  Sekmadienio lietus nesutrukdė surengti komandines olimpines rungtis, renginiai vyko palapinėse, šokių maratonas daržinėje, o lietui pasitraukus, jaunimas lauke mokėsi naujų žaidimų, važinėjosi lynais. Pirmadienį, lietui „išėjus į pensiją“ ir užleidus vietą saulutei, stovyklautojai iškeliavo į 14 km žygį su užduotimis. Antradienį stovyklautojams pasiūlyta daugybę smagių tinginių olimpinių varžybų užduočių. Na, ne visos buvo itin ramios ir relaksacinės, bet visos įdomios ir įtraukiančios. O kai kurios – pakeičiančios žmogų neatpažįstamai (kol nenusiplovė storo purvo sluoksnio). Kad veiksmo nepritrūktų, vakare vyko liaudiški šokiai. Trečiadienio vakare vyko du olimpiniai protmūšiai. Išaušus ketvirtadienio rytui prasidėjo olimpinio kaimelio dirbtuvių ir turgaus diena, nuo pat ryto įkurtos įvairiausios manufaktūros, dirbtuvės, cechai, ir stovyklautojai suskato gaminti dirbinius bei ruoštis teikti paslaugas. Virtuvės darbuotojai taip pat nesnaudė ir ėmėsi prekiauti patentais bei bausti nesusimokėjusius mokesčių. Vakare įvyko loterija be pralaimėjimų ir olimpinės varžybos „Mano vadovas gali“. Penktadienį stovyklautojams surengtos  ateities olimpinės žaidynės. Ryte vyko Aukštuomenės, popiet – Nenugalimųjų genties, gyvenančios turtingųjų šešėlyje, varžybos. Po įnirtingos ir išties visų jėgų pareikalavusios kovos, labai džiugu, jog naująja genties lydere tapo Vytautė iš Kūlupėnų, finale įveikusi du vaikinus. Po ateities olimpiados – stovyklos uždarymo rikiuotė su padėkomis ir dovanėlėmis, stovyklautojo pažymėjimų-sertifikatų įteikimu dalyviams. O dieną vainikavo stovyklos uždarymo laužas ir baltoji naktis.

Šeštadienis buvo skirtas tvarkymuisi ir vykimui namo. Buvo ir ašarų, nes nesinorėjo skirtis su naujais draugais.

Visko neišpasakosi, sunku perteikti nuotykius, linksmybes, jausmus, nuotaikas, bendrumą, gražias, jautrias akimirkas nebuvusiems stovykloje. Norint iš tikro viską išgyventi reikia priimti savaitės trukmės iššūkį.

Dalyvavę stovykloje dalijasi mintimis:

Akvilė :„Labai smagi, neįprasta ir kupina įdomių, įvairių veiklų. Labai draugiška atmosfera, gali prieiti ir kalbėtis, nustebino tai, kad esi išgirstas nepažįstamo žmogaus.“

Gabija : „ ...neįprasta savaitę nakvoti palapinėje... patyrus skautiško gyvenimo kasdienybę, išgirdus jų dainas, sutikus nuoširdžius ir šiltus žmones, bręsta mintis – stoti į skautų organizaciją“

Akvilė : „ stovykloje buvo taip smagu, kad atsisveikinant skruostais riedėjo ašaros... kitais metais būtinai grįšiu...“

Mykolas: „Dėkoju visiems už bendrystę, už tai, kad visi beveik 180 stovyklautojų gyvenome kaip didelė skautiška šeima.“

Projekto vadovė Jūratė Mačernienė