Jonas Maksvytis

Jonas – visuomenininkas, bendruomenės tarybos narys, seniausias kaimo bitininkas... Beveik pusšimtį metų bites auginančio Jono medaus produktai žinomi ne tik Kretingos rajone, bet ir visoje Lietuvoje, ir net užsienyje: bitininko verdami tepalai itin efektyviai gydo nuo rožės, žaizdų, skilinėjančios odos, išopėjimų, hemorojaus bei pragulų. 76-erių vyriškio gaminamais tepalais yra susidomėję ir gydytojai. Anot J.Maksvyčio reikia įvertinti puikias medaus savybes. „Pikis gelbsti bites nuo ligų, taigi daugeliu atvejų padeda ir žmogui. Tai – nuostabus antibiotikas. Jo užpilu galima gydyti spuogus, ausų uždegimą ir dar daugelį ligų. Bičių duonelė stiprina kraują ir net naudojama kraujo vėžiu sergantiems ligoniams stiprinti bei gydyti. Bičių surinktos žiedadulkės stiprina imunitetą – jose yra visų žmogui reikalingų vitaminų bei mikroelementų“, - pasakojo J.Maksvytis.

Jis pataria, kad medų ir jo produktus derėtų pradėti vartoti dar neužklupus ligai. Pats bitininkas yra puikios sveikatos ir nepamena, kada paskutinį kartą sirgo sloga.

„Be jokios abejonės, medus labai padeda peršalus. Tačiau kam laukti, kol tai nutiks. Geriau kasdien save stiprinti medumi ir nesirgti. Prieš šalčius patarčiau pradėti naudoti bičių duonelę – jos reikėtų pamažu suvalgyti apie 200 gramų. Tai sustiprina imunitetą. O medų, jei žmogus nėra jam alergiškas, sveika naudoti kasdien – dedant į arbatą vietoj cukraus arba vieną. Per dieną reikėtų suvalgyti iki 100 gramų medaus“, - pataria J.Maksvytis.

Jonas Maksvytis